Sıkça Sorulan Sorular

Neden üye olmalıyım?

Vekmar.com.tr’den alışveriş yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Üstelik üyelerimize, yenilikler, fırsatlar ve kampanyalardan öncelikli olarak haberdar olma ayrıcalığını sunuyoruz. Vekmar.com.tr’den satın almış olduğunuz, üretici garantisi olan ürünlerin garanti süreleri ve koşulları üretici firmaya gore değişiklik gösterebilir. Lütfen ürününüzün içinden çıkan garanti belgesini dikkatle inceleyiniz.Garanti kapsamında olan ürünlerinizle ilgili değişim ve iade taleplerinizi veya hata/arıza şikayetleriniz için ilgili firmanın yetkili servisleriyle irtibata geçmeniz gerekmektedir. Ürününüzle ilgili yetkili servislerin bilgisini garanti belgenizin arkasında bulabilirsiniz. Garanti kapsamında olan ürünlerin değişim/iade kararları yetkili servisleri tarafından verilmekte olup, ürün test süreleri firmaya gore değişiklik gösterebilmektedir.

Tüzel kişi iadeleri

Vekmar.com.tr’den siparişinizi tüzel kişi olarak verdiyseniz ve firma adına fatura kestirdiyseniz, iade talepleriniz için “iade faturası” kesmeniz gerekmektedir. İade faturası, alışveriş faturasının adına kesildiği kurum tarafından, alışverişe dair kargo bedeli dahil edilmeden kesilir ve Vekmar'a iletilir. İade faturası kesilmeyen ve Vekmar'a ulaştırılmayan iade talepleri gerçekleştirilemeyecektir. Tüzel kişi olaran Vekmar.com.tr’den satın almış olduğunuz ürünlerin değişim veya iade süreçleri bireysel müşteriler ile aynıdır. Değişim veya iade taleplerinizde yapmak için Siparişlerim ekranında yer alan değişim/iade sayfasındaki formu doldurmanız gerekmektedir.

Üyelik bilgilerimi güncellemeli miyim?

Üyelik bilgilerinizin güncel ve doğru olması sizi yenilikler, fırsatlar ve kampanyalardan hakkında bilgilendirmenin yanı sıra size özel teklifler geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Ödemeyi nasıl yapacağım? Ödeme seçeneklerim nelerdir?

Satın almak istediğiniz ürünlerin ödemesini gerçekleştirmek için size en uygun yöntemi seçebilirsiniz.

1- Kredi Kartı ile Ödeme

Kredi kartıyla ödeme yapmak isterseniz, Ödeme ekranına geldiğinizde bu seçeneği işaretleyiniz. Kredi kartı bilgilerinizi kartın üzerine bulunduğu haliyle ilgili alanlara yazınız.

2- Havale/EFT Ödeme

​ Ödemenizi kredi kartıyla yapmak istemezseniz kendi banka hesabınızdan havale/EFT yoluyla da ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ödemenizi havale/EFT yoluyla yapmak için ödeme ekranına geldiğinizde bu seçeneği işaretleyiniz. Burada sunulan banka hesaplarımızdan size uygun olanına sipariş sonunda bildirilen tutarı havale/EFT yoluyla ulaştırabilirsiniz.Havale/EFT ödemeniz gerçekleştiğinde yetkililerimiz siparişinizi işleme alacak ve siparişiniz onaylandığında e-mail yoluyla ile bilgilendirme yapacaktır.Siparişinizi verdikten sonraki 2 iş gününü kapsayan dönemde havale/EFT ulaşmayan siparişler otomatikman iptal edilir.

Vekmar.com.tr’den alışveriş yapmak güvenli mi?

Vekmar.com.tr’de belirtilen ürün fiyatlarına KDV dahildir. Ödeme yaparken kredi kartınızla ilgili bilgiler 128bit ssl kullanılarak şifrelenip, otomatik olarak ödeme işlemlerinin yapıldığı bankaya ulaşmakta ve provizyon alınmaktadır. Bu işlem sırasında bilgileriniz sadece banka tarafından görülüp VEKMAR ELEKTRİK SİSTEMLERİ YATIRIM ve TİCARET A.Ş. tarafından görülmemektedir.

Kredi kartı bilgilerini kaydediyor musunuz?

Kredi kartı bilgileriniz güvenliğiniz için Vekmar Elektrik Sistemleri Yatırım ve Ticaret A.Ş. tarafından görüntülenmemekte ve kayıt altına alınmamaktıdır.

Kişisel bilgilerim güvende mi?

Üyelik kaydı ve alışveriş sırasında verdiğiniz kimlik bilgileriniz hiçbir kişi ve kuruluşla paylaşılmamakta ve gizli tutulmaktadır.

Siparişimin durumunu öğrenebilir miyim?

Siparişlerim bölümünden siparişlerinizi görüntüleyebilir, siparişinizin durumunu görüntüleyebilirsiniz.

İptal ve İade talebimi nereye yapabilirim?

Vekmar.com.tr üzerinden satın almış olduğunuz ürünü, ürün teslim olmadan ya da teslim olduktan sonra kullanılmadan iade edebilirsiniz. İade veya İptal işleminin başlaması için vekmar@vekmar.com.tr adresine sipariş numaranız, ad-soyad bilgileriniz ve iade sebebinizi belirten bir e-posta göndermeniz gerekmektedir.

İadesi onaylanan ürünlerimin iadesi banka hesabıma/kredi kartıma ne zaman ulaşacak?

İade talebiniz onaylandığında, iade bedeliniz otomatik olarak iade bedelini siparişiniz kredi kartı ile yapıldı ise kredi kartınıza, havale ile oluşturuldu ise bilgilerini dolduracağınız banka hesabınıza yansıtılacaktır. Her iki işlemde de iade bedelinin kredi kartınıza/hesabınıza ulaşması ilgili bankanın süreçlerine tabidir.Yaptığım alışverişin iadesini, ürünü satın alırken kullandığımdan farklı bir banka hesabına/kredi kartına alabilir miyim?Vekmar.net'ten yapmış olduğunuz alışverişleri iade etmeniz durumunda iade bedeli yalnızca siparişi oluştururken tercih ettiğiniz ödeme yöntemiyle ve kullanmış olduğunuz ödeme aracına iade edilmektedir.

Üye olmadan alışveriş yapabilir miyim?

Üye olmadan alışveriş yapabilirsiniz fakat üyelik avantajlarından ve kampanyalardan yararlanamazsınız.

www.vekmar.com.tr üzerinden satın almış olduğunuz ürünleri aşağıdaki durumlara uygunluğu halinde 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

Ürünlerinizi kargo şirketi görevlisi eşliğinde kontrol ederek teslim alınız, eksik ya da sorunlu ürün var ise kargo görevlisine tutanak tutturunuz.

1. Ürünlerin orjinal ambalajında, aksesuarları eksiksiz ve hasar görmemiş olması gerekmektedir.

2. Ürünlerin VEKMAR'dan alınmadığının tespit edilmesi durumunda hukuki işlem başlatma hakkımız saklıdır.

3. İade ürünlerin gönderi ücret koşulları satın alma gönderi koşulları ile aynı olmalıdır.

4. Vekmar.com.tr’den satın almış olduğunuz ürünün, ürün sayfasında verilen bilgilerden farklı olması, hasarlı veya eksik olması durumunda herhangi bir kargo ücreti ödemeden iade edebilir veya değişimini talep edebilirsiniz.

5. Ürününüz bize veya tedarikçimize ulaştığında kontrol edilecek ve iade koşullarına uygun olması durumunda ücret iadesi veya değişim işleminiz yapılacaktır.

6. İade veya değişimi yapılacak testler koşuluna bağlı olan ABB Trafo ürünleri için test ücretleri alıcıya aittir.

7. İade ve değişim işlemleri için mutlaka bize bilgi vermeniz gerekmektedir. İade ve değişim talebi açılmamış siparişler kabul edilmemektedir.

8. Envanterimizde bulunmayan ve siparişiniz üzerine tedarik edilen ürünlerin iadesi yapılamamaktadır.

9. Tek kullanımlık ürünlerin iade ve değişimi yapılamamaktadır